Saturday, December 17, 2016

Yorum yok

karşidakini etkilemenin yolları

Birini etkilemenin yollari

etkileyici yollar
etkileme

Ortak yön bulma
En etkili yol olmakla beraber en az bilinen yontemdir. Birinden hoslaniyor isenin ne ile meşkul olduğunu ve ne tarz şeyler den hoşlandığını bilmeniz sizin için bir avantaj ve yakınlık kurmak için bir fırsat tir. Bu çelişkiyle de aynı kanaatte oldugunuz veya aynı hobiyi tercih ettiğiniz kişilere de yakınlık duymanız daha kolaydır.

Farklılık duygusu yaratma

Birini etkilemek denince akla ilk gelen kendini olduğun dan daha özel göstermek. Bunu ya yetenekli olduğumuz bir konuda yeteneklerimizi göstererek veya bilinen etkileyici davranışlar da bulunarak karsimizdakini etkilemeye çalışırız. Farklı olduğumuzu göstermek bir kız veya erkek farketmez etkilemenin bilinen ve işe yarar bir yoludur.

Tavır takinma

Hoşlandığınız kişinin soylediklerinde hep bir mana ve celiski bulma, bu sizi diğerlerinden ayırt edecektir vede dikkat çekmenize yardımcı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken  tek şey doğruluk ve mantık dışına çıkmama.  Bunun için önceden aklınız da bir kurgu olusturmanız gerekir

Zekanizi ön plana çıkarın

Şu bir kesindir, herkez zeki insanları sever.

Göz teması

Birini etkilemek için göz teması kurmak o kişide hormon salgısı üretmesine ve size karşı ilgi duymasına neden olur. Bu göz teması aşırıya kaçmayacak şekilde ve bir kaç keskin bakış olarak yeterli olacaktır.

Aciz kalmak

Aciz kalmaktan kastım 'mahcup olmak, acınası görünmek' bu çoğu zaman gerçek aşka dönüşür.Bunlar sadece kendi gözlemlerim, ve hepside işe yaradı. Not: sevdig

0 yorum:

Post a Comment